Haber

DEPREM ÇOCUKLARI MEKTUP YAZIYOR, KALEM, BOYA VE OYUNCAK İSTİYOR

HATAY’ın Defne ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi’nde yaşayan 7 yaşındaki Masal Cülhacı, kalem, boya, oyuncak gibi ihtiyaçları için mektuplar yazarak ziyaretçilere veriyor. Okula gitmek istediğini belirten Masal, “Silgi, kalemtıraş, kalem, kitap, boya, boyama kitabı ve oyuncak istiyorum. Resim yapmak istiyorum. Oyuncaklarla da oynayacağım.”

Kasım ve Nurhan Cülhacı çifti, depremde evleri ağır hasar alınca iki çocukları ile birlikte çadırlarda yaşamaya başladı. Çiftin 7 yaşındaki çocuğu Masal, okula gidemedi. Vakit geçirmek için kalem, boya, oyuncak gibi ihtiyaçları için de mektuplar yazdı. Bu mektupları kendilerini ziyaret edenlere veren Masal, “Silgi, kalemtıraş, kalem, kitap ve oyuncak istiyorum. Resim yapmak ve oyuncaklarla oynamak istiyorum” dedi. Depremden önce Çınarlı İlkokuluna gittiğini belirten Masal, “Çadırda günlerim bazen iyi bazen kötü geçiyor. Okula gitmek istiyorum ama okul yok. Hayvan doktoru olmak istiyorum çünkü ben hayvanları çok seviyorum.”

“KENDİSİ VE ARKADAŞLARI İÇİN İHTİYAÇ LİSTESİ HAZIRLIYOR”

Masal’ın annesi Nurhan Cülhacı, yazdığı mektupları köye gelen herkese verdiğini belirterek, “Masal çok renkli bir çocuk, okumayı çok seviyor. Okulu da çok seviyor, ayrı kalması zor geliyordu ona. . Burada canı sıkılıyor. Sürekli kendisi ve arkadaşları için ihtiyaçlarını, listesini yazıyor. “Resim yapmayı çok seviyor, resim yapmayı ve kitap okumayı çok seviyor. Genelde kalem, silgi, kalemtıraş, boya ve boyama kitabı istiyor” dedi. Çadırda yaşamın bir baş belası olduğunu anlatan Cülhacı, “Masal için daha da zor çünkü öğretmenini, arkadaşlarını ve okulunu çok özlüyor. . Korkusu çok büyük, ‘Ben ölürsem annemle bir daha orada buluşur muyum?’ Diyor.

Görüntü dökümü————————————Masal ile röportaj-Annesi Nurhan Cülhacı ile röportaj-Çadırdan sahneler -Masal’dan detay görüntüler

-Genel detay görselleri

– Hataygulnarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu