Haber

Kayseri ve Sivas’tan depremzedelere destek sürüyor

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illere Kayseri ve Sivas’tan yardımlar devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, konteyner çarşısının yapımında kullanılmak üzere Göksun’a 20 duş kapasiteli 10 adet konteyner konutu, Elbistan’a 2 adet kazıcı yükleyici kova gönderdi.

Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı’na ait 500 kişilik Haydar Aliyev Yurt binası Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından kiralanarak depremzedelerin barınmasına uygun hale getirildi.

Melikgazi Belediyesi de Elbistan’da “Melikgazi konteyner çarşısı” kuracak.

İş yerleri yıkılan esnafa hizmet verecek olan geçici çarşıda kuaförler, berberler, cep telefonu tamir bakım, manav, bakkal ve terziler yer alacak.

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş., Kayseri’ye gelen depremzedelerin eğitimine yönelik YKS ve LGS hazırlık kursları ile 4. sınıftan 12. sınıfa kadar orta sınıf kurs destek kursları düzenlemektedir.

Kocasinan Belediyesi de sosyal marketin kapılarını depremzedelere açarak giyim ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sivaslı berberler depremzedeleri traş etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Derneği’ne (SESOB) bağlı Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları üyeleri, deprem bölgesinde vatandaşlara berberlik ve kuaförlük hizmeti verdi.

Malatya’nın depremden etkilenen Doğanşehir ilçesine giden 50 bay ve bayan kuaför, depremzedeleri 4 ayrı noktada tıraş ederek saç bakımlarını yaptı.

SESOB Lideri Hakan Demirgil, depremzedelere oyuncak, çikolata, giysi ve gıdadan oluşan yardım malzemesi dağıttı.

Esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu belirten Demirgil, depremzedeler için tüm imkanların seferber edildiğini, bu sağlık hizmetlerinin ve yardımların devam edeceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu