Haber

Darbedilen Doktor Kafa Travması Geçirmiş: Hayati Tehlikesi Sürüyor

İzmir’de 29 yaşındaki kadın doğum asistanı Furkan Balcı, eşini kadın doktorun muayene etmesini isteyen M.A.K. tarafından darbedilip burnu kırılmıştı. Furkan Balcı’ya, olay sonrası verilen geçici hekim raporunda kafa travması teşhisi konulduğu belirtildi.

Kadın doğum asistanı Furkan Balcı ile eşi A.K.’nin muayenesinde bayan hekim isteyen M.A.K. ortasında tartışma çıktı.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında, Tepecik Bayan Doğum Hastanesi’nde meydana geldi. Kadın doğum asistanı Furkan Balcı ile eşi A.K.’nin muayenesinde bayan tabip isteyen M.A.K. ortasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında M.A.K., hekim Balcı’ya yumruk attı. Burnu kırılan Balcı tedaviye alınırken, hakkında şikayetçi olduğu M.A.K. ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Balcı’ya olaydan sonra düzenlenen isimli raporda yaralanmasının kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyeceği, baş travması olan hastada hayati tehlikenin mevcut olduğu belirtildi.

“Şüpheli, “Kapıya ben vurdum. Karıma ne bakıyorsun?’ dedi.”

Balcı’nın polisteki sözünde ise şunları söyledi: ‘Şüphelinin eşinin sırası geldi ve şikayetini dinledim. Muayene edeceğim sırada hasta, ‘Ben erkek hekim istemiyorum’ diyerek eşinin içeri girmesini istedi. Burasının kadın doğum kliniği olduğunu belirtip, içeri alamayacağımı söyledim. Bunun üzerine muayene olmak istemediğini söyleyip çıktı. Çıktıktan kısa bir süre sonra kapıya sertçe vurulmaya başlayınca dışarı çıktım. Şüpheli, ‘Kapıya ben vurdum. Karıma ne bakıyorsun?’ dedi. Eşinin muayene olmak istemediğini söyledim. Bunu söyledikten sonra beni itti. Üzerime yürüyünce ben de kendimi korumak için onu ittim. Sonrasında yüzüme yumruk attı. Dengemi kaybettim.’

“Doktor eşime ters davrandı. Kapasına vurdum. Dışarı çıkınca aramızda arbede çıktı”

Olayın akabinde gözaltına alınan M.A.K., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. M.AK.’nın ifadesinde, ‘Doktor eşime karşıt davrandı. Kapasına vurdum. Dışarı çıkınca ortamızda arbede çıktı’ dediği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu