Ekonomi

TSPB Başkanı İbrahim Öztop’tan Sasa yorumu

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Lideri İbrahim Öztop, Sasa paylarının fiyatlamasına ait Erdemoğlu Holding İdare Konseyi Lideri İbrahim Erdemoğlu’nun yaptığı açıklamaları Bloomberg HT’ye kıymetlendirdi.

Erdemoğlu Holding İdare Konseyi Lideri İbrahim Erdemoğlu, Borsanın son devirde en çok konuşulan şirketlerinden biri olan Sasa’ya ait değerli iletiler vermişti. Fiyat 80 liraya çıktığında, küçük yatırımcı ziyan görmesin diye pay sattıklarını belirten Erdemoğlu; “O satıştan bu yana SASA payı alınmaz diyorum. SASA’nın şu anki piyasa kıymetinden rahatsızım” ifadelerini kullanmıştı.

Öztop, “Şirketi yöneten profesyoneller, şirket üst idaresi, şirketin performansından sorumludur. Bilhassa halka açıldıktan sonra da yalnızca hakim hissedara değil, küçük yatırımcılara karşı da sorumludur. Dolayısı ile hesap verilebilirlik şuurunun öncelikli olması gerekiyor. Burada hakim hissedarın belirli bir fiyata geldikten sonra satmış olması çok doğal. Bu açıklamayı yapması da çok yürekli. Şirketini kendisi âlâ biliyor. İşi hakikat yahut yanlış olarak değerlendirmiyorum; fakat fikirlerini tabir etmiş olması bence piyasalarımız için bir kazanımdır” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu