Haber

WSJ’den Gazze iddiası: ABD İsrail’i ikna etti

American Wall Street Journal (WSJ), ABD’li ve İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, İsrail’in Gazze’ye kara operasyonu öncesinde ABD’nin bölgedeki askerlerini korumak için hava savunma sistemleri kurmasını beklemeyi kabul ettiğini yazdı.

Haberde, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) bölgeye yaklaşık bir düzine hava savunma sistemi kurmaya hazırlandığı, böylece Irak, Suriye, Kuveyt, Ürdün, Suudi Arabistan dahil olmak üzere ABD birliklerinin bölgede varlığının güvence altına alındığı belirtiliyor. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE). Tüm birliklerini füze ve roketlerden korumayı hedeflediğine dikkat çekildi.

“ABD, İSRAİL’İ BEKLEMEYE İKNA ETTİ”

ABD’li yetkililerin İsrail’i söz konusu savunma sistemlerini kurana kadar beklemeye ikna ettiği, İsrail’in Gazze’deki sivillere insani yardım ulaştırılması ve rehinelerin serbest bırakılmasını da planlarına dahil ettiği bildirildi.

Haberde, bölgedeki ABD’li yetkililerin, İsrail’in saldırısı başladığında kendi birliklerinin hedef alınacağını düşündükleri ve bunu büyük endişe kaynağı olarak nitelendirdikleri belirtildi. Haberde şu ana kadar Irak ve Suriye’deki ABD askeri birliklerine 13 saldırı düzenlendiği belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu