Haber

Son dakika haber… Milli Eğitim Bakanı Tekin’den özel okullarla ilgili ültimatom: Uyarıyoruz!

Flaş Haber…Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlköğretim Okulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.

Yusuf Tekin, karne töreninin ardından Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlköğretim Okulu’nda açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Bakanlık olarak tavsiyemiz, çocuklarımızın bu sömestr tatilini ders çalışarak geçirmeleridir. Benim asıl davet etmek istediğim kişiler velilerimizdir. Okulların ve öğretmenlerin payı sınırlı olduğundan velilerin ve ailelerin ödüllendirilme çabaları da bu yöndedir. bu da çok değerli.

2 haftalık tatilde çocukların dijital bağımlılığından ve hareketsizliğinden şikayetçiysek size iki hafta boyunca küçük bir baht teklif ediyoruz. Lütfen bu hafta çocuklarla kaliteli zaman geçirelim. Onlarla kitap okuyalım. “Bu dönemde dijital araçları mümkün olduğunca az kullanalım.”söz konusu.

HASTANEDE EĞİTİM VEREN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ VE KARNELERİN DAĞITILMASI

Bakan Tekin, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde eğitime muhtaç öğrenciler için kurulan sınıfta öğrencilere karne dağıttı.

Tekin, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde kurulan sınıfta öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti, istek ve tekliflerini dinledi.

Tekin’in hastane derslik ziyaretine eşi Ayşe Tekin, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara İl Sağlık Müdürü Uzman katıldı. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe ve Bilkent Şehir Hastanesi Koordinatörü Başhekim Aziz Ahmet Sürel eşlik etti.

Öte yandan Bakan Tekin, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Bilkent Şehir Hastanesi’ndeyiz. Hastanede eğitim hizmeti alan ve sağlık kuruluşlarımız bünyesinde eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin karne sevinciyle güne başladık. Öğrencilerimizin karnelerini dağıttık, durumları hakkında bilgi aldık. Sağlık durumlarını değerlendirip velilerimizle sohbet ettik. Biz eğitimciler olarak çocuklarımızın sağlığı, memnuniyeti ve hayalleri bizim için önemli. “Eğitim ailesi olarak her çocuğumuza her koşulda eğitim ulaştırmanın gayreti içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ve koşullar. Yeni dönemde sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle çocuklar, iyi tatiller.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu