Haber

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Neden Etimesgutlu Adaylığa Koştuğunu ve Siyasete Atılma Fikrini İlk Kez Açıkladı

CHP’nin Ankara’nın Etimesgut ilçesi belediye başkan adayı olan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuk oldu.

Erdal Beşikçioğlu o yayında neden Etimesgut’tan aday olduğunu ilk kez açıkladı.

Beşikçioğlu ilk olarak ‘Aktif siyasete girme fikri nasıl ortaya çıktı?’ diye sordu. “Yaklaşık 30 yıldır tiyatro yapıyorum, 12 yıldır da özel tiyatro yapıyorum.” Salonlarda siyasetçileri beklerken katılım çok az oluyor. Siyasi tiyatro yapsanız bile. Ben de karar verdim. Eğer bu tür siyasetçileri salona alamazsak siyaset sahnesine geçelim. Bunun üzerine kendisi, “Elbette Ümit Bey bu konuda çok ısrarcı, hatta bu ısrarının arkasında bir ihtiyaç olduğunu o kadar güzel anlattı ki” şeklinde cevap verdi.

Beşikçioğlu sözlerine şöyle devam etti ve neden Etismesgut’tan aday olduğunu açıkladı:

‘Etismesgut neden Çankaya değil’ diye sordum. Çünkü Etimesgut’ta size ihtiyaç var” dedi. Oradaki yaş skalası, bütün profilleri çıkarıp grafikleriyle birlikte önüme koydular. Burası kültür ve sanatın yükselen güneşi olmalı dediler. Çünkü inşaatta çok sayıda genç ailenin olduğu bir topluluk var. Maalesef kendilerinin herhangi bir sosyal aktiviteleri yok. Ankara merkeze çok uzak bir ilçe, oradaki arkadaşım ta merkeze kadar beni izlemeye geliyor. “‘Tamam, anladım’ dedim, ‘Oraya gideceğim’ dedi.

İşte o anlar: ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu