Ekonomi

“SEC’in kripto karşıtı eylemleri Bitcoin fiyatını üç katına çıkaracak”

Investing.com – bitcoinSatın almayı şirketin ana işi haline getiren MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Salı günü ABD kripto endüstrisinin ” bitcoin“Merkezi” bir geleceğe doğru ilerlediğini tahmin etti.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Saylor, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yapılan son açıklamaların Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusu için “temel hazırladığını” söyledi.

Saylor, “Yönetmeliklerin açıklığa kavuşturulması, kurumsal yatırımcıları geride tutan kafa karışıklığını ve kaygıyı ortadan kaldırarak Bitcoin’in benimsenmesini sağlayacaktır.” söz konusu.

Saylor, kafa karışıklığının çoğunun ABD düzenleyicilerinin “ileriye doğru meşru bir yol görmediği” diğer “kripto menkul kıymetlerden” kaynaklandığına dikkat çekti.

Geçen hafta SEC, dünyanın en büyük iki kripto platformu Coinbase’in (NASDAQ: MADENİ PARA) ve Binance, uygun kayıt olmadan müşterilerden menkul kıymet satın almayı teklif ettikleri iddiasıyla.

Ancak SEC, Bitcoin’in bir emtia olarak kabul edilecek kadar merkezi olmadığını savunarak menkul kıymetler kategorisinden çıkardı. Bu nedenle Saylor, stablecoin’ler ve diğer token’lar üzerindeki düzenleyici baskının, Bitcoin’in uzun vadeli hakimiyetini toplam kripto para piyasasının %80’inden fazlasına iteceğine inanıyor.

Saylor, “İnsanlar bir sonraki Bitcoin’in yeniden Bitcoin olduğunu anlamaya başlıyor.” söz konusu. “Bir sonraki mantıklı adım, Bitcoin’in 10 katına ve ardından tekrar 10 katına çıkması.” ekledi.

Son olarak, Saylor’ın şirketi Microstrategy’nin dünyanın en büyük Bitcoin portföylerinden birine sahip olduğunu belirtmek gerekir. MicroStrategy, Bitcoin’in “kripto alanındaki tek kurumsal düzeyde yatırım yapılabilir varlık” olduğuna inanarak, başka bir kripto satın almadan, jeton başına ortalama 29.803 $ fiyatla satın alınan 140.000 BTC’lik bir portföye sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu