Haber

Zamanla Yarışarak Projeye Devam Etmek

Hafik ilçesindeki Pusat İtina Barajı’ndan Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na su desteği sağlamak amacıyla başlatılan isale hattındaki çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım, DSİ 19. Bölge Müdürü Zafer Aslan ile birlikte Seyfebeli, Organize Sanayi Bölgesi ve Çayboyu bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve bilgi aldı.

Kent için büyük değeri olan projeyi adım adım takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hilmi Alım, “Son günlerde yağan yağmurlu havanın ardından arazi şartları zorlaştı. Hem yüklenici firma hem de DSİ Bölge Müdürlüğümüz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Zamana karşı yarışarak projeye devam ediyoruz. Sivas’ın su sorununu çözecek olan projenin ilk etabını yağmur yağsa da, şartlar zorlaşsa da bir an önce bitirmeyi umut ediyoruz.” söz konusu.

Bilgin, “Vatandaşlarımız doğal olarak zorluklarla karşılaşıyor. İlimizde planlı su kesintileri devam ediyor. Bu doğrultuda hemşehrilerimizden anlayış bekliyoruz. Kimse suyu kesmek istemez ama bir gerçek var. Tasarım aşamasından ihale sürecine ve üretim aşamasına kadar büyük bir proje, zor bir proje üzerinde çalışıyoruz. Artık son dönemecine geldik ve onu da kısa sürede tamamlayarak şehirdeki su seviyesini normale döndüreceğiz. Bu noktada hemşehrilerimize anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu güçlü kurallar konusunda özverili çalışmaları için ekiplerimize de teşekkür etmek istiyorum. İnşallah kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp sorunu ortadan kaldıracağız.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu