Haber

Veli-Der Ara Tatilde Öğrencilerle Deprem Bölgesinde Buluşacak

Öğrenci Aile Birliği (VELİ-DER) Antalya Şube Başkanı Tülin Koç, “VELİ-DER, Bilgece Kültür Evi ve CHP Muratpaşa Kadın Kolları olarak çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için bayram ortasında deprem bölgesine gidiyoruz” dedi. .Yerinde olup olmadıklarını öğrenmek, eksiklikleri yerinde tespit etmek, çocukların sorunlarını, anne babaların eğitimle ilgili sorunlarını dinlemek, eğitim alacak gençlerimizle fikir alışverişinde bulunmayı planlıyoruz. YKS ve LGS sınavı, sınavla ilgili fikirlerini almak ve dertlerini dinlemek için onlara yalnız olduğumuzu, yalnız olmadıklarını, dayanışma ile yaralarımızı sarabileceğimizi hissettirmek istiyoruz.”

VELİ-DER Antalya Şubesi, Bilgece Kültür Evi ve CHP Muratpaşa Kadın Kolları üyelerinden oluşan heyet bugün deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı. VELİ-DER Antalya Şube Başkanı Tülin Koç, deprem bölgesine yaptıkları ziyaretin amacını şöyle anlattı:

“GELECEĞİMİZİ SEVGİ TUĞLALARIMIZLA YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

“VELİ-DER, Bilgece Kültür Evi ve CHP Muratpaşa Kadın Kolları olarak çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, dayanışmayı artırmak için bayram ortasında deprem bölgesine gidiyoruz. Nasıl ki çocuklarımızla ve vatandaşlarımızla dayanışmayı sürdürüyoruz. İllerimizde deprem bölgesinden gelenler bugün ulaşamadığımız çocuklarımızla ve vatandaşlarımızla yan yanayız.Depreme gelmek için deprem bölgesine gidiyoruz.Programımızda çocuklar ve ebeveynler için tiyatro gösterileri bulunmaktadır. ,ahşap oyuncak üretimi, resim ve çocukların el becerilerini geliştirecek etkinlikler, onları sanatla güzelleştirmeye çalışmak adına.Ayrıca VELİ-DER şubelerinden oyuncak ve kitapları çocuklarla buluşturacağız. eğitime hazır olmaları, eksiklikleri yerinde tespit etmek, çocukların sorunlarını, velilerin eğitimle ilgili kaygılarını dinlemek, YKS ve LGS sınavına girecek gençlerimizle fikir alışverişinde bulunmak, sınavla ilgili görüşlerini almak ve endişelerini dinleyin. En önemlisi de onları unutmadığımızı, hala dayanışma içinde olduğumuzu, hala yanlarında olduğumuzu, yalnız olmadıklarını, dayanışma ile yaralarımızı sarabileceğimizi hissettirmek istiyoruz. Çocuklar yeni bir dünya yaratmak için en iyi başlangıçtır. Geleceğimizi sevgi tuğlalarımızla yeniden inşa edeceğiz. Çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için dayanışmayı büyütelim. Geleceğimizi birlikte inşa edelim.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-kalecik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu