Haber

Ürdün ve Libya Dışişleri Bakanları Terörle Mücadele Deneyimlerini Paylaşıyor

Ürdün ve Libya Dışişleri Bakanları, ülkelerinin terörle mücadele konusundaki deneyimlerini paylaştılar ve ortak öneme sahip uluslararası ve bölgesel sorunları tartıştılar.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Libya Dışişleri Bakanı Necla Mengush, Amman’a yaptığı resmi ziyaret kapsamında Ürdünlü mevkidaşı Aymen es-Safedi ile bir araya geldi.

Mengush ve Safadi, Ürdün ve Libya’nın ortasında çeşitli alanlarda bağları güçlendirmenin yollarını, bölgesel ve uluslararası ortak değere sahip sorunları ve bölgedeki krizleri analiz etme çabalarını ele aldı.

İki bakan, aşırılık yanlısı ideolojiler ve terörizmle başa çıkma, bölgede güvenlik, istikrar ve barışı artırma ve çatışmaları barışçıl ve diplomatik yollarla çözme konularında deneyim alışverişinin değerini vurguladı.

Ürdün Libya’nın yanında

Ürdünlü Bakan Safedi, ülkesinin Libya’nın yanında olduğunu ve Libyalıların üzerinde anlaşmaya vardığı siyasi çözüme ulaşılması, halkın isteklerinin karşılanması, güvenlik ve istikrarın korunmasına yönelik tüm çabaları desteklemeye devam ettiğini belirtti.

Safedi, ilgili uluslararası referanslar ve kararlara uygun olarak Birleşmiş Milletler’in (BM) bunun gerçekleşmesindeki rolüne övgüde bulundu.

Libyalı Bakan Menguş, Ürdünlü mevkidaşına ülkesindeki gelişmeler ve Libya’da kurumların birleşmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ürdün’ün bölgede güvenlik, istikrar ve barışı sağlamaya yönelik çabalarını takdirle karşılayan Menguş, krizden çıkışa yönelik siyasi süreçte Libya’ya destek vermesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Açıklamada, Libya Dışişleri Bakanı Menguş’un ziyaretinin son tarihine ilişkin bilgi verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu