Ekonomi

Ülker 2023’te cirosunu 32 milyar TL’ye çıkardı

Gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye’de hem de ihracat ve uluslararası operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirketin cirosu 32 milyar TL’ye ulaştı.

Ülker Bisküvi, 2023 yılının dokuz aylık finansal performansını açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2023 yılının dokuz aylık döneminde cirosunu bir önceki yıla göre artışla 32 milyar TL’ye çıkardığını belirtti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67, Türkiye operasyonunun cirodaki payı yüzde 65, ihracat ve yurt dışı operasyonların cirosu ise yüzde 65 oldu. Bundaki payının yüzde 35 olduğunu belirtti.

Türkiye’de bisküvi ve çikolatada pazar liderliğini sürdürdüklerini belirten Ülker CEO’su Mete Buyurgan, “Bisküvi, çikolata ve kek kategorilerindeki güçlü operasyonel performansı ve yeni lansmanlarımız, Ülker Bisküvi’nin 9 aylık performansında etkili oldu. Bisküvi pazarında bölgemizin güçlü bir oyuncusu olan Suudi Arabistan” dedi. Arabistan ve Mısır’da liderliğimizi sürdürüyoruz. Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde güçlü büyüme trendimiz devam ediyor. Çevik yönetim anlayışımızın verdiği güçle şirketimizi daha da ileriye taşımak ve Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma vizyonuna katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Attığımız her adımda tüketicilerimiz odak noktamızdadır. Üretim Tedarik ve lojistik altyapımızı sürekli geliştiriyor, Ar-Ge, inovasyon, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik yatırımlarımızı artırıyoruz. Bu başlıklarda elde ettiğimiz başarı şirketimizin büyüme rakamlarına da olumlu yansıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında da büyüme performansımızı sürdürerek çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve paydaşlarımız için katma değer yaratıyoruz. Biz sağlamaya devam ediyoruz dedi.

yesilhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu