Haber

TEMİZLİK YAPARKEN BULDUĞU CÜZDANDAN 5 BİN EURO VE 3 BİN TL ÇIKTI; CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

MERSİN’de parkta çalışırken içinde 5 bin Euro ve 3 bin TL bulunan cüzdanı bulan temizlik işçisi Tamer Taşsoy (37), sahibine teslim etti.

Toroslar ilçesinde bulunan Mehmetçik Parkı’nda vazifeli Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı Tamer Taşsoy, parkta paklık yaparken bir bankın altında cüzdan buldu. Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarlığı’na geçerek muhtar Aziz Filiz’e ve amirlerine hususla ilgili bilgi veren işçi Taşsoy, içerisinde kimliklerle birlikte 5 bin Euro ve 3 bin TL bulunan cüzdan sahibi Erol Avcı’ya (61) ulaştı. Cüzdanın içerisindeki kart bilgilerinden cüzdan sahibi ile irtibata geçen personel Taşsoy, Mehmetçik Parkı’nda Erol Avcı’ya cüzdanını teslim etti.

‘ÇOK MEMNUN OLDUM’

Almanya’dan emekli olan ve Mersin’e ev almak için gelen Erol Avcı, duyarlılığından dolayı belediye personeli Taşsoy’a ve bu türlü hassas bir işçisi olduğu için Belediye Lideri Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti. Kaybettiği cüzdanın bulunmasından büyük mutluluk yaşadığını söyleyen Avcı, “Aslen Niğdeliyim. Almanya’dan Mersin’e ev almak için geldim. Portakal Mahallesi’nde akrabalarımın yanında kalıyorum. Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’nde evlere bakıyordum. Dinlenmek için Mehmetçik Parkı’nda bir banka oturdum. Cüzdan, pantolonumdan düşmüş, haberim yoktu. Arkadaşım aradı, cüzdanın nerede dedi. Baktım cüzdanım yok fakat meskende olabilir dedim. Konutta olmadığını ve cüzdanımın bir belediye vazifelisi tarafından bulunduğunu söyledi. Mahalle muhtarlığına gittim ve cüzdanımı Tamer Bey’den teslim aldım. Cüzdanımda önemli kartlarım vardı. Bu dürüstlüğünden dolayı kendisine teşekkür ederim” dedi.

‘HARAMA EL SÜRMEM’

Cüzdanı bulan personel Tamer Taşsoy ise, “Cüzdanın içindeki yapı market yazan karttaki numarayı arayarak cüzdanın sahibini tanıyıp tanımadığını sordum. Aradığım kişi kendisini tanıdığını söyledi. Cüzdan sahibinin Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarlığı’na gelmesini istedik. Kendisine cüzdanını teslim ettik. 15 yıldır belediyede çalışıyorum. Hiçbir vakit harama el sürmem. Şimdiye kadar alın teriyle kazandım. Başıma yeniden tıpkı olay gelse tekrar tıpkı davranışta bulunurum” dedi.

‘ÖRNEK DAVRANIŞ’

Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da bu duyarlı davranışından dolayı belediye personeli Tamer Taşsoy’a teşekkür ederek, şunları söyledi: “Biz, Toroslar’da büyük bir aileyiz. El ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İşçimiz Tamer Taşsoy da paklık yaparken bulduğu cüzdanı sahibine teslim ederek, örnek bir davranış sergiledi. Gurbetçi vatandaşımızın hayır duasını aldı. Belediyemizde bu türlü dürüst çalışanlarımızın olması bizim için onur ve memnunluk verici. Kendisini yürekten kutluyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu