Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Konseyi, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı.

Genel Şurada gündem dışı kelam alan DÜZGÜN Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, yarın Öğretmenler Günü olduğunu anımsattı.

İnsan kaynağının yetiştirilmesinde değerli yeri olan öğretmenlerin gününü kutladığını belirten Örs, şunları kaydetti:

“İktidar sahipleri, 24 Kasım’da hatırladıkları öğretmenlerimizi, bir gün sonra unutmuşlar. AK Parti iktidarına buradan sormak istiyorum, gelecek kuşakların mimarı olan, ana kucağından sonraki birinci durağımız olan öğretmenler için neler yapmayı düşünüyorsunuz? AK Parti iktidarının misyona geldiği günden bu yana geçen 20 yılda 8 bakan değişti, işin daha da berbatı her bakanla eğitim siyasetleri ve sistem değişti. Türk ulusal eğitimi bir yazboz tahtasına dönüştü. Bu iktidar öğretmenlerimizi yoksulluk hududunda yaşamaya mahkum etmiştir.”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da dün Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı tamamlanan barajın açılışının gerçekleştirildiğini, bu etkinliğe çevre illerden birçok kişinin davet edilmesine rağmen kendilerine bu nezaketin gösterilmediğini savundu.

Baraj inşaatının bulunduğu bölgedeki iki köyün sakinlerinin ve 250 esnafın mağdur edildiğini ileri süren Bayraktutan, “Bu vatandaşlara hak sahipliği evrakı verilmedi. Projede 2 tane köyle alakalı mağduriyet yaşandı. Bu mağduriyetlere son verilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de Diş Tabipleri Haftası münasebetiyle yaptığı gündem dışı konuşmada, AK Parti hükümetleri periyodunda, her meslek alanında olduğu üzere diş hekimliği alanında da hoş adımlar attıklarını anlattı.

Özçelik, diş tabiplerinin taleplerinin karşılanması ismine çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu