Haber

SunExpress 89 özel uçuşla 6 bin kişiyi deprem bölgesinden tahliye etti

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress, arama kurtarma ve sağlık ekiplerini beyin sarsıntısı bölgesine ulaştırmak amacıyla bugüne kadar toplam 89 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel seferlerle 4 binden fazla arama-kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye taşıyan SunExpress, bu seferlerin dönüş seferlerinde depremden etkilenen yaklaşık 6 bin vatandaşın tahliyesini sağladı.

Ayrıca başta AFAD olmak üzere tüm resmi kurumlar aracılığıyla gelen 104 ton yardım malzemesi ücretsiz kargo hizmeti verilerek deprem bölgesine ulaştırıldı. SunExpress, arama kurtarma ve sağlık ekiplerini en kısa sürede deprem bölgesine ulaştırmak ve vatandaşları bölgeden tahliye etmek amacıyla resmi kurumlarla koordineli olarak özel seferler düzenlemeye devam ediyor.

Bilet değiştirme ve iptal hakkı 28 Şubat’a kadar uzatıldı

SunExpress bilet değiştirme ve iptal etme hakkını genişletiyor 28 Şubat bugüne kadar uzatıldı. Yolcular, 5 Şubat 2023 tarihinden önce rezervasyonu yapılan ve Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mardin, Kars, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van çıkışlı/gelişli tüm iç hatlara 6 Şubat – 28 Şubat tarihleri ​​arasında seyahat edebilirler, 2023. Dış ve dış hat uçuşlarında ücretsiz bilet değişikliği yapabilecek veya uçuşlarını iptal edebilecekler.

SunExpress 8 Şubat’ta deprem bölgesindeki iller için seferlerini ücretsiz hale getirdiğini duyurmuştu. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin kalkış ve varış13 Şubat 2023 tarihine kadar tüm iç hat uçuşlarını ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu