Haber

SOL Parti, Hatay’daki depremde hayatını kaybedenler anısına yürüyüş düzenledi

Makale: YETENEK BAĞIŞI – Kamera: FURKAN ERDEM

SOL Parti’nin Hatay’da depremin 75. gününde düzenlediği yürüyüşle depremde hayatını kaybedenlerin anısına Asi Nehri’ne karanfil ve defne yaprağı bırakıldı. SOL Parti Önderler Meclisi Başkanı İşlenen, “Sözümüz var, Asi Nehri’ne düşen karanfile sözümüz var, bu topraklara damlayan gözyaşına sözümüz var, bundan sonra da sözümüz var. Bu ülkeyi ayağa kaldırana kadar mücadele edeceğiz, hesaplaşacağız, ne zaman biliyor musunuz? 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz, göndereceğiz. Bu ülkeye yaptıkları kötülüklerin hesabını bir bir verecekler” dedi.

SOL Parti, depremin 75. gününde “Yanlışı Yeniden İnşa Edelim” sloganıyla “Halk Yürüyüşü” düzenledi. Partililer, Hatay’ın Defne ilçesindeki Dayanışma Gönüllüleri Uyum Merkezi’nden Sevgi Parkı’na yürüdü. Partililer, “Biz buradayız, dayanışmayla inşa edeceğiz” ve “Hataylılarla konuşun, söz sözdür” yazılı pankartlar taşıdı.

“GİYSİLERİ DEVRİM NEHİRİNE BIRAKTILAR”

SOL Partililerin yürüyüşünde depremde hayatını kaybedenlerin anısına Asi nehrine karanfil ve defne yaprağı bırakıldı. Karanfiller ve defneler atılırken, köprüden “Selam olsun yüreğimizden ey Hatay” yazılı pankart açıldı. Partililer yürüyüşlerini Sevgi parkında sonlandırdı.

“DEVRİM NEHRİNE DÜŞEN KIYAFETLERE SÖZÜMÜZ VAR… 14 MAYIS’TA BU THRARIS’LERİ BİRLİKTE ÇİZMEYE ÇIKARACAĞIZ, GÖNDERECEĞİZ”

SOL Parti Liderler Kurulu Üyesi Önder İşşen, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Burada Hatay’ın bir kalbi var, o kalbi yaratanlar var, enkazdan kalkıp Hatay’ı ayağa kaldıracağım diyen arkadaşlarımız var. Burada bu ülkenin dört bir yanından gelip burada yaşamak için koşan kardeşlerimiz var. Bir avuç hırsız var el ele tutuşup kucaklaşanlar Burada insanlar var Hatay yeniden kalkacak bu ülke yine kalkacak çünkü bu ülkenin devrimcileri var Onlar para rant peşindeyken onlar çadır satarken , tarikatları çocukları kaçırırken, Diyanetleri burada molozların altında gürültü yaparken, insanlar diri diri olmak için buraya koşuştururken, İşte onlar, bu ülkeyi yeniden kuracaklar, Sözümüz var karanfillere sözümüz var Asi Nehri’ne düşenler, bu topraklara damlayan gözyaşına sözümüz var, kaybettiklerimize sözümüz var.Bundan sonra bu ülkeyi ayağa kaldırana kadar mücadele edeceğiz.Bu hırsızları gömeceğiz. 14 Mayıs’ta sandıkta göndereceğiz. Bilsinler ki bu ülkeye yaptıkları kötülüklerin hesabını bir bir verecekler. Hesap soracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu