Haber

Libya’daki sel felaketinde hayatını kaybedenler için 3 gün yas ilan edildi

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, ülkede yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

Dibeybe, başkent Trablus’ta düzenlenen muhteşem Bakanlar Kurulu toplantısında ülkeyi olumsuz etkileyen su baskınlarına ilişkin konuştu.

Selden etkilenenlere yardım için gerekli tedbirleri almaya devam ettiklerini belirten Dibeybe, tüm yetkilileri ve bakanları doğu bölgelerindeki durumu gözden geçirmeye davet etti.

Devlet kurum ve kuruluşlarına gerekli tüm imkanların kullanılması yönünde talimat verdiğini belirten Dibeybe, ülkede 3 gün yas ilan edildiğini ve bayrakların yarıya indirileceğini söyledi.

Dibeybe, dış birliklerin selden etkilenen bölgelere yardım yapmalarına engel olmayacağını belirterek, Libya halkına karşı görevlerini yerine getireceklerinin altını çizdi.

Libya’nın doğusunda sel

Libya’nın doğusunda, Orta Akdeniz’de etkili olan “Daniel” fırtınasının yol açtığı sel felaketinde 20 kişi hayatını kaybetti.

Doğu Libya’daki yetkililer, “Daniel” fırtınası nedeniyle tüm kamu ve özel eğitim kurumlarında derslerin askıya alınması, mağazaların kapatılması ve sokağa çıkma yasağı da dahil olmak üzere bir dizi önlem almıştı.

Olumsuz hava koşulları Libya’nın Bingazi, Beyda, Marj, Suse ve Derna kentlerini etkiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu