Ekonomi

Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyelere ‘okul’ talimatı

Akın, yaptığı yazılı açıklamada, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 11 Eylül’de başlayacağını ve Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin okula gideceğini hatırlattı.

Enflasyon nedeniyle kırtasiye malzemelerinden okul kıyafetlerine kadar öğrencilerin tüm temel ihtiyaçlarının fiyatlarının arttığını belirten Akın, parti içindeki tüm belediyelere ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmaları yönünde talimat verildiğini belirtti.

Okul alışverişi 3-4 kat pahalılaştı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Türkiye’de enflasyon, AK Parti hükümetinin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle kırtasiyeden okul üniformasına kadar her ürünün fiyatının düşmesine neden oldu. geçen yıla göre en az 3-4 kat artacak. “Babalar okula başlayacak çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız maddi sıkıntılar nedeniyle eğitimlerini yarıda bırakma riskiyle karşı karşıya.” dedi.

Kılıçdaroğlu talimat verdi

Belediyelerin bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ve maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim alamayan çocukları tespit ederek öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde destek vereceğini belirten Akın, şöyle konuştu:

“Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başta büyükşehir belediyelerimiz olmak üzere tüm belediyelerimiz yeni akademik dönem öncesi ve sonrası ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye malzemesi başta olmak üzere gerekli desteğin sağlanması için gerekli çalışmaları yürüteceklerdir. Sosyal belediyecilik anlayışımız kapsamında çocuklarımızın eğitimden kopmaması gerekiyor. “Maddi sıkıntı yaşayan tüm öğrencilerimize destek olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu