Ekonomi

Kaspersky, yeni çevrimiçi siber güvenlik eğitimi başlattı

Kaspersky, “Mobil Kötü Amaçlı Yazılımlarda Tersine Mühendislik” uzmanları için yeni çevrimiçi siber güvenlik eğitimi başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Kaspersky uzmanları tarafından geliştirilen “Mobil Kötü Amaçlı Yazılımlar İçin Tersine Mühendislik” eğitimi, güvenlik takımlarının akıllı telefonları hedefleyen siber tehditlere karşı koyma maharetini artırmaya yardımcı oluyor.

Yeni eğitim programı, Android dinamik enstrümantasyonu ve Ghidra lokal ikili evraklarda aksine mühendislik üzere hünerlerin geliştirilmesine odaklanıyor.

Gelişmiş statik tahlil özelliklerini de kapsayan eğitim, Android ve iOS için hazırlanan taşınabilir berbat maksatlı yazılımların nasıl tahlil edileceğini ayrıntılandırıyor.

Bu, kamu bölümünde, BT güvenlik şirketlerinde, güvenlik laboratuvarlarında ve kurumsal SOC takımlarında taşınabilir tehdit avına dair marifetlerini derinleştirmek isteyen uzmanlar için hoş bir fırsat sunuyor.

Tüm eğitim malzemeleri ve 100 saatlik sanal laboratuvar altı ay boyunca öğrencilere açık olacak

“Mobil Kötü Amaçlı Yazılımlarda Tersine Mühendislik”, Kaspersky Uzmanlık Eğitimi portföyüne eklenen yeni bir kurs olarak öne çıkıyor.

Kaspersky’nin siber güvenlik alanındaki engin tecrübesine dayanan kurs, şirketin önde gelen taşınabilir makus hedefli yazılım uzmanlarından Victor Chebyshev tarafından hazırlandı.

Kurs MagicKarakurt, LightSpy ve DuKong framework üzere birtakım inanılmaz ve eşsiz berbat maksatlı yazılım örneklerinin bilakis mühendisliğinin nasıl gerçekleştirildiğini içeriyor.

Kurs kapsamında öğrenciler müsaadeler, dizeler, imza ve kaynak belgeleri üzere farklı göstergeleri inceleyecekler, Android ve iOS için lokal kitaplıkları ve taşınabilir makus maksatlı yazılımları nasıl tahlil edeceklerini öğrenecekler.

İyi kurgulanmış görüntüler ve uygulamalı sanal laboratuvarlarla öğrenmenin tesirli olması sağlanırken, isteğe bağlı eğitim formatı öğrencilere kendi tercih ettikleri sürat ve tempoda eğitim alma imkanı sunuyor.

Tüm eğitim gereçleri ve 100 saatlik sanal laboratuvar altı ay boyunca öğrencilere açık olacak.

“Kurs kapsamında kötü niyetli yazılım örneklerini göstereceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şirket içinde taşınabilir aygıtların kullanımı çok yaygın. Bu, siber güvenlik ihlalinden kaçınmak için akıllı telefonların neden olduğu her türlü tehdide karşı kuruluşların hazırlıklı olması için bir neden ortaya koyuyor. Bu riski göz önünde bulundurarak güvenlik uzmanlarına ve SOC gruplarına yönelik, taşınabilir tehditleri vaktinde tespit etmelerine ve işletmeyi inançta tutmalarına yardımcı olacak bir kurs hazırladık. Kurs kapsamında makûs niyetli yazılım örneklerini göstereceğiz ve öğrencilere detaylı pratik yorumlar sunacağız. Öbür bir kursta bu türlü bir uygulama bulmanız pek mümkün değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu