Haber

Isparta’da ağırlanan depremzede sayısı 4 bine ulaştı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen yaklaşık 4 bin depremzede Isparta’daki misafirhane ve yurtlara yerleştirildi.

Isparta Valiliği ve AFAD koordinasyonunda şehre getirilen depremzedelerin bir kısmı KYK Isparta ve Murat Hüdavendigar yurtlarında ağırlanıyor.

Isparta Valisi Aydın Baruş yaptığı açıklamada, konukların rahat etmesi için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını söyledi.

Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’dan gelenlerin düzenli bir şekilde odalarına yerleştirildiğini, zaruri ihtiyaçlarının odalarına bırakıldığını ve günde 3 öğün yemek verildiğini ifade etti. SporMüdürlük teşkilatında da ihtiyaçların karşılanması için her türlü yardımın yapıldığını belirtti.

Kentte ulaşımın ücretsiz olarak sağlandığını ifade eden Baruş, “Aileleriyle yerleşen çok sayıda misafirimiz var. Onlarla birlikte Isparta 4 bin kişiyi ağırlıyor. Önümüzdeki günlerde bunun daha da artacağını öngörüyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz. Isparta halkına buraya gelen kardeşlerine sahip çıktığı için.Yardım etmeye devam edelim.Kardeşlerimiz burada huzurlu ve sıcak bir ortam bulana kadar bize rahat yok.” terimleri kullandı.

Konukların durumlarından memnun olduklarını belirten Baruş, depremzedelerin en keyifli şekilde ağırlanacağını kaydetti.

Baruş, tüm ekiplerin özverili bir şekilde çalıştığını belirterek, bu süreçte görev alan herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu