Ekonomi

Hess Midstream 10 milyon A Sınıfı hissenin halka arzına başladı

HOUSTON – Hess Midstream LP (NYSE:HESM) bugün, Global Infrastructure Partners’ın bir iştiraki tarafından 10 milyon adet A Sınıfı hissenin halka arz edildiğini duyurdu. Buna ek olarak, satan hissedar sigortacılara 30 günlük ek 1,5 milyona kadar hisse satın alma opsiyonu veriyor. Midstream enerji operatörü Hess Midstream bu tekliften herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Hisseler, talep toplama yöneticisi Citigroup aracılığıyla satılıyor ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda tezgah üstü veya müzakere süreçleri yoluyla arz edilebiliyor. Arz piyasa koşullarına tabidir ve hisseler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan izahname eki ve esas izahname uyarınca satılacaktır.

Merkezi Houston’da bulunan Hess Midstream LP, orta akım güç segmentinde faaliyet göstermektedir. Kuzey Dakota’daki Bakken ve Three Forks Shale oyunlarına odaklanarak Hess Corporation’a ve üçüncü taraf müşterilere hizmet vermektedir. Şirketin varlıkları arasında petrol, gaz ve üretilen su işleme tesisleri bulunmaktadır.

Bu haber bir basın bültenine dayanılarak hazırlanmıştır.

InvestingPro İçgörüleri

Hess Midstream LP’nin A Sınıfı hisselerin ilk halka arzına ilişkin yakın zamanda yaptığı duyurunun ışığında, yatırımcılar HESM’nin yatırım potansiyelini ölçmek için ek bilgi arayabilir. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Hess Midstream’in piyasa değeri yaklaşık 7,96 milyar dolar ve F/K oranı 16,43 olup, 2023 yılının 4. çeyreği itibarıyla son on iki ay dikkate alındığında 19,98’e çıkmaktadır. özellikle yakın vadeli kazanç büyümesine ilişkin olarak dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gereken bir değerlemeye işaret ediyor.

InvestingPro İpuçları, HESM’nin hissedarları dengeli bir şekilde ödüllendirdiğini, ardı ardına 7 yıl boyunca temettüleri artırdığını ve üst üste 8 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürdüğünü gösteriyor. Hisse senedi aynı zamanda düşük fiyat oynaklığıyla da öne çıkıyor ve bu durum istikrarlı bir gelir arayan yatırımcılara hitap edebilir. Ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI), hisse senedinin şu anda aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor ve analistler önümüzdeki dönem için kar beklentilerini aşağı yönlü revize ederek kısa vadeli yatırımcılar için potansiyel temkinliliğin sinyalini veriyor.

Daha derin bir analiz yapmak isteyenler için InvestingPro, şu anda %50’ye varan özel bir Yeni Yıl indirimiyle mevcut olan bir abonelikle erişilebilen Hess Midstream LP hakkında ek ipuçları sunuyor. Değeri daha da artırmak için 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın. “SFY24” Kupon kodunu kullanın veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın. “SFY241Kupon kodunu kullanın “. Hizmetinizde olan bu araçlarla, kapsamlı veriler ve uzman analizleriyle desteklenen daha bilinçli kararlar alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu