Haber

Güzel Parti Edremit Belediye Başkanı Adayı tehdit edildi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Güzel Parti’den Edremit Belediye Başkanı adaylığını açıklayan Aydın Zımba, ölümle tehdit edildiğini öne sürerek cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmek için savcılığa başvurdu.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde belediye başkan adayları ve çeşitli partilerin aday adayları seçim kampanyalarını sürdürürken, bu yarışa giren Güzel Parti’nin Edremit Belediye Başkanı Adayı Aydın Zımba, adaylığından çekilmesi için ölümle tehdit edildi.

Süreci değerlendiren Zımba, “Başkanımız benden aday olmamı istedi. Ben bir şeyler başarmak ve Roman toplumunu öne çıkarmak için aday oldum.

Aday açıklandıktan sonra tehditler almaya başladım. Hemen ardından birisi onu sosyal medyada tehdit etmeye başladı. “Biz buna dikkat etmedik, savcılığa verdik” dedi.

Sosyal medyadaki tehditlerin ardından telefonla ölümle tehdit edildiğini belirten Hoş Parti Edremit Belediye Başkanı Adayı Aydın Zımba, “Ancak 2 gün önce yine 2 gün önce 2 kişinin telgrafla ölüm bildirimi, 2 telefon numarası, mesaj geldi. yerlerin yakılması, evlerin yakılmasıyla ilgili mesajlar bizi bu dertten kurtardı. Ama tehditlere rağmen bu seçim yarışından ayrılmayacağım. En önemlisi bizi daha hırslı yaptı. Tek başıma da olsa bu adaylık sürecine gireceğim. O arkadaşlar bizi daha çok cesaretlendirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz de dün dava açtık. Savcılığa ve gerekli mercilere şikayette bulunduk. “Açıklasın.” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu