Haber

Galatasaray Başkanı Özbek kendini savundu: Murat Kurum’la uyumlu bir çalışma ortamı yakaladık

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un kulüp ziyaretinde kullandığı sözler nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kendisini savundu.

Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda düzenlenen ocak ayı olağan konsey toplantısında konuştu.

Türkiye Bankalar Birliği ile yapılan yeniden yapılandırma anlaşması çerçevesinde ağır borç yükü altında olmalarına rağmen tüm branşlarda rekabetlerini sürdürdüklerini belirten Özbek, “Bankalar Birliği, Galatasaray’ın ürettiği tüm fonları tek yerde topluyor, yarısını süpürüyor” Faiz ve anapara ödemeleri için yarısını Galatasaray’a verir.” Bugünkü yönetimin ve Mayıs 2024’ten sonra gelecek yönetimin de şu yükümlülüğü var: Hesap yaparak, Galatasaray’ı bu haliyle yönetebilmek için gereken paranın iki katı olması lazım ki, hem borcunu ödesin, hem de Galatasaray’ı yönetebilsin. “Borç yükünden kurtulma ve Bankacılık Birliği anlaşmasından çıkma yönündeki çalışmalarımızda önemli ilerleme kaydettik. Kulübümüz için hayati önem taşıyan bu konuda yakın zamanda müjdeyi vereceğiz. Böylece kulübümüzü kurtaracağız. Yıllık yaklaşık 950 milyon liralık faiz yükünden kurtulduk.” dedi.

‘GÜVENMEYİN’

Dursun Özbek, son dönemde futbol takımının maaşları ve ödemeleri üzerinden Galatasaray’ı karıştırmaya çalışıldığını iddia ederek, “Tüm üyelerimizden ve taraftarlarımızdan özellikle rica ediyorum. Bu manipülasyonlara itibar etmeyin. Şu anda oyuncularımızın tüm ödemeleri yapılıyor. Kulübümüzde yoğun çalışan kişilere ikramiyeler de dahil olmak üzere ödemeler yapıldı. 3- “4 ay geride kalmış değiliz. Ayrıca kulüp personelimizin maaşlarını da ayın birinden önce düzenli olarak ödüyoruz.” dedi.

‘GÖRÜŞLERİMİ PAYLAŞTIM’

Dursun Özbek, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un Galatasaray ziyareti sonrasında ortaya çıkan gündeme ilişkin konuşmak istediğini belirterek, şöyle devam etti: “Sayın Murat Kurum’un ve kulübümüzün Emlak Bakanlığı döneminde yürüttüğü çalışmalar ve Konut Müdürlüğü ve özellikle deprem felaketinden sonra.” “Birlikte çalışma fırsatı bulduk. Kendisiyle uyumlu ve verimli bir çalışma ortamımız oldu. Sayın Kurum’un kulübümüzü ziyaret ettiği gün kullandığım ifadeler, Sayın Bakan ile yaptığımız çalışmalara dayanan görüşlerimin bir paylaşımıdır. Bu 8 yıllık süreçte.”

‘HAYATLARINA TEŞEKKÜR EDERİM’

Özbek, Kurumla ilgili sözlerinin ardından bir grup Galatasaraylının kendisine karşı imza kampanyası başlatmasına da tepki gösterdi: “Bu dilekçenin içeriğine dair söyleyecek bir şeyim yok ama kullanılan üslup ve hitap şeklini kabul etmiyorum. Oturduğum koltuk, kurucumuz Ali Sami Yen’in genel kurul tarafından bana emanet edilen koltuğudur. Bu koltuk her şeyden büyüktür. Günlük tartışmaların çok ötesinde, korunması gereken bir makamdır. Divan Başkanı’nın dilekçeyi okuduğunda kullanılan sözleri de göreceksiniz. Bunun Galatasaray’a yakışmadığını düşünüyorum. Etik değerlerimiz ​​beni böyle düşünmeye sevk etti. Bana bir telefon kadar yakın olan kardeşlerim bir basın açıklamasıyla kendilerini açıklamak istediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Zafer yolculuğumuza birlikte devam ediyoruz. Bu zafer yürüyüşünde arkadaşlarım ve ben Galatasaray’ı başarıya taşımak için maddi manevi her türlü desteği vermekten ve ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmeyin. En değerli şey bize verdiğiniz desteğin devamıdır. Biz ne yaparsak yapalım, biz yokken hiçbir değeri yok. Desteğiniz, biz Galatasaray’ız, biz başarmak zorundayız. Bugün bu koltukta Dursun Özbek oturuyor. Yarın bu koltuğa bir başka değerli kardeşim oturacak. Bu koltuğa oturanın başarı için tek bir şartı var. Birbirine kenetlenme devam ettiği sürece hükümetler başarılı olacaktır. “Önemli olan Galatasaray’dır, gerisi sadece detaydır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu