Ekonomi

Dünya Kupası TV satışlarını nasıl etkiliyor?

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer Katar 2022 Dünya Kupası’nın TV satışları üzerindeki etkileriyle ilgili Bloomberg HT’ye açıklamalarda bulundu. Kasım ayı itibariyle pazarda gözle görülür bir genişleme beklediklerini belirten Dinçer şöyle konuştu;

“Adet bazında büyümenin dışında pazarda daha büyük ekranlı ve üst segment (4K ve Smart) eserlere gerçek bir kayma gözlemlenecektir. Kasım ayı itibariyle TV satışlarımızda geçen yıl tıpkı periyoda nazaran yüzde 25’lik bir artış kelam konusu. Dünya Kupası futbolseverlerle buluşmak için değerli bir devir. Fakat elbette bu artışı direkt Dünya Kupası ile ilişkilendirmek mümkün değil. Kasım ayı çeşitli satış ve pazarlama kampanyalarıyla hareketli bir ay.

Ürün gamımızda tüketicilerimizin her türlü talebine uygun TV modellerimiz var; Büyük ekran ve UHD gamımızda teknolojileri ile üstün bir tecrübe sunan eser seçeneklerimiz bulunuyor. Her bütçeye uygun eser seçeneklerimiz mevcut. Eser gamımız yüzde 85 oranında smart ve bunun neredeyse hepsini Android TV’ler oluşturuyor. 300 binden fazla uygulama, ekran yansıtma, kumanda üzerinden Türkçe sesli denetim üzere özellikler ile kullanıcı dostu bir tecrübe sunuyoruz.

Dünya Kupası devrinde 50 inç ve üzeri büyük ekran televizyonların öne çıkmasını bekliyoruz. Futbol severler ister sevdikleriyle bir ortada ister ferdi olarak maçları büyük ekran televizyonlarımızda çok daha keyifli bir biçimde izleyebiliyorlar. Ek olarak yüksek çözünürlük sunan UHD TV’lerimizle büyük ekran TV’leri de daha yakın aralardan izlemek mümkün oluyor.

Küçük konutlarda de büyük ekran televizyonlar tercih edilebildiği için kullanıcıların bu istikametteki talepleri artıyor. Ayrıyeten Arçelik/Beko televizyonlardaki MEMC teknolojisi dediğimiz Akıcı İmaj Performansı ile maç üzere hareketli sahnelerde daha akıcı bir tecrübe yaşamak mümkün.

Biz de bu periyotta her gereksinim, her tercihe yönelik eserlerimizle seçim esnekliği ve ödeme kolaylığı sağlayarak müşterilerimizin alım kararlarına yardımcı olacağız.

Tasarım ve donanım olarak tüketicilere büyük memnuniyet sağlayacak olan, 4K büyük ekranlarımızla, keyifli bir tecrübe vadediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu