Haber

Defne’de vatandaşlar Kocaeli Büyükşehir’in Konteyner Kent’ine taşınmaya başladı.

Hatay’ın Defne ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından AFAD’a uygun olarak inşa edilen Konteyner Kent’e vatandaşlar taşınmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ardından gelen depremlerden en çok etkilenen kentlerden biri olan Kahramanmaraş ve Hatay’daki konteyner kent çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda AFAD ile uyum içinde Defne ilçesinde yapımı tamamlanan 120 konteynere vatandaşlar yerleşmeye başladı.

ÖNCELİKLİ ENGELLİ, YAŞLI VE HASTA AİLELER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde kurulan hastane çevresindeki müsait alanlarda Büyükşehir grupları tarafından konteyner şehir inşaatları devam ediyor. Konsey ve temasları yapılan 120 konteynere vatandaşlar yerleştirilmeye başlandı. AFAD’a uygun olarak yürütülen çalışma ile vatandaşlar konteyner kente yerleştiriliyor. Konteyner kentte engelli ailelere, yaşlılara ve hastalara öncelik veriliyor.

CAMİ VE ÇOCUK OYUN ALANLARI

Vatandaşların birçok ihtiyacını giderebilecekleri konteyner kentte, rahatça ibadet edebilecekleri bay ve bayan camiler de bulunuyor. Çocukların eğlenmesini ve güzel vakit geçirmesini hedefleyen Büyükşehir, konteyner kentte çocuk oyun parkı kurdu.

313 KONTEYNER KURULU

Büyükşehir grupları, Defne ilçesinde hastanenin yanında kurulan konteyner kentin inşaatını büyük ölçüde tamamladı. Elektrik, su ve diğer altyapı giderlerine bağlanan konteyner kentte az sayıda konteyner üretimi devam ediyor. Ayrıca Büyükşehir, Defne ilçesindeki çadırkentin yanına bir konteyner kent daha kurulmasına devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

tarakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu