Ekonomi

Darphane borsada altına dayalı sertifika arz edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Darphane Genel Müdürlüğü’nün Borsa İstanbul’da halka arz yolu ile altına dayalı sertifika ihraç edeceğini duyurdu. Nebati, Darphane Sertifikası’na yatırım yapanların altınlarını fiziki olarak da teslim alabileceğini söyledi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Nebati şu sözleri kullandı:

“Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğümüz, vatandaşlarımıza yeni bir tasarruf aracı sunuyor. Darphanemiz, bugün prestijiyle Borsa İstanbul’da halka arz yolu ile altına dayalı sertifika ihraç edecek. Darphane Sertifikası’na yatırım yapan tasarruf sahipleri altınlarını fiziki olarak da teslim alabilecek.

Böylece vatandaşlarımızın tasarruf seçenekleri genişleyeceği üzere Hazine’nin altın rezervlerinin üreticilerimizi ve ihracatçılarımızı yeni yatırımlar için fonlaması da sağlanacak. Bu yeni tasarruf aracı ayrıyeten, ulusal paramız Türk Lirası’nın bedelinin korunmasına da yardımcı olacak.

Borsa İstanbul Hisse Piyasası Emtia Pazarı’nda bugünden itibaren direkt süreç görmeye başlayacak altına dayalı sertifikaların tüm vatandaşlarımıza ve ülke ekonomimize iyi olmasını diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu