Haber

Cumhuriyetin 100. Yıldönümüne Boğaziçi’nde Özel Geçit Töreni Düzenlendi

Cumhuriyetin ilanının 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Boğaziçi’nde geçit töreni düzenledi. 100 geminin geçtiği törene 14 savaş uçağı da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, töreni Vahdettin Köşkü’nden izledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin ilanının 100. yılı Türkiye’nin her yerinde coşkuyla kutlanıyor. İstanbul’da Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri kapsamında Boğaz’da geçit töreni düzenlendi. TCG Anadolu, TCG Nusret, Derya, 11 adet fırkateyn, 10 adet denizaltı, 4 adet korvet, 4 adet devriye gemisi, 17 adet hücumbot, 8 adet mayın avlama gemisi, 5 adet akaryakıt gemisi, 5 adet amfibi çıkarma gemisi, 10 adet tank çıkarma gemisi Toplam 100 adet askeri gemi, gemiler, 18 yardımcı sınıf gemi ve 5 SAT/ATAK botu geçti. 2 Solo Türk, 9 F16 ve 3 F4E uçağının eşlik ettiği törende 101 top atışı yapıldı.

Törende Solo Türk ve Türk Yıldızları da Boğaziçi semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, töreni Vahdettin Köşkü’nden izledi. Erdoğan, kısa konuşmasında, “Geçiş töreni artık bitti. Kısa süre sonra tekrar sizlerle birlikte olacağız. Ben de konuşmamı yapacağım, konuşmamla birlikte inşallah buradan da meşaleyi devreye sokacağız” dedi. düğmeye basıyoruz ve umarım köprüde drone’larla gösterilerimizi yapacağız. Böylece program daha eksiksiz hale geliyor.” “Bitmedi. İnşallah 100’üncü yıl kutlamalarını çok farklı bir şekilde sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu