İş

BofA, KOBİ segmentindeki zayıflık nedeniyle Smartsheet hisse senedi hedefini 42 dolara düşürdü

Cuma günü BofA Securities, bir iş yönetimi platformu olan Smartsheet (NYSE:SMAR) için hisse senedi fiyat hedefini revize ederek bir önceki 45,00$’dan 42,00$’a düşürdü. Firma hisse senedi üzerindeki Underperform notunu korudu.

Ayarlama, Smartsheet’in yatırımcı beklentilerini karşılamayan 2025 mali yılı gelir kılavuzunu açıklamasını takip ediyor. Öngörü, Wall Street analistlerinin konsensüsünün %2 altında ve BofA’nın kendi tahminlerinin %1 altında kaldı.

Şirket, beklentilerin altında kalan beklentilerin başlıca nedeni olarak küçük ve orta ölçekli işletme (SMB) segmentindeki zayıflamayı gösterdi. Yönetime göre, KOBİ sektöründeki baskı dördüncü çeyrekte üçüncü çeyreğe kıyasla yoğunlaştı ve 2025’in ilk çeyreğinde de kötüleşmeye devam etti.

Smartsheet’in öngörüsü, gelir artışında önemli bir yavaşlamaya işaret ediyor. 2025 mali yılı gelir öngörüsünün orta noktası, 2024 mali yılına göre yüzde 8,5 puanlık bir yavaşlamaya işaret ediyor. Ayrıca, şirketin yıl içinde yaklaşık 200 baz puanlık düzeltilmiş işletme marjı (Adj OpM) artışı tahmini, yatırımcıların umutlarının gerisinde kalabilir.

BofA’ya göre Smartsheet’in Baş Gelir Yöneticisi Michael Arntz’ın kısa süre önce görevinden ayrılması, bu zorlukları daha da artırarak şirketin uygulama riskini artırabilir.

Bu endişelere rağmen, şirketin raporunda olumlu bir not vardı: Smartsheet, Ocak ayında Ücretsiz planı aracılığıyla 500 yeni ödeme yapan müşteri ekledi ve Yetenekler rezervasyonlarındaki gelişmeler kendi kendine keşif tarafından yönlendirildi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu