Haber

Benzinde indirim var mı? Benzinde indirim olacak mı, ne kadar indirim olacak? Araç sahipleri dikkat!

Benzinde indirim var mı? Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor. Akaryakıtta indirim var mı? Bu nedenle soru, gündemdeki soruların ortasında yer almaktadır. Son olarak, 14 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıta 1 lira 9 kuruş, motorine 1 lira 21 kuruş zam yapıldı. Pekala, yakıtta indirim var mı? Akaryakıtta indirim olacak mı, indirim ne kadar gelecek?

BENZİNDE İNDİRİM VAR MI?

23 Şubat itibarıyla benzin grubunda 48 kuruşluk fiyat indirimi bekleniyor. Motorin grubunda herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor. Güncel akaryakıt pompası fiyatlarına göre; İstanbul’da motorinin litre fiyatı 21.29 liradan satılıyor. Bir litre akaryakıt ortalama 20,94 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu