Haber

Azerbaycan’dan Türkiye hamlesi! Dev sayı açıklandı…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’nin yardımına koşan ilk ülke olan Azerbaycan, deprem iller için mali desteğini sürdürecek. Azerbaycan, Kahramanmaraş’ın yeniden inşası için 100 milyon dolarlık bir yardım bütçesi hazırladı.

Depremlerin ardından arama kurtarma ve insani yardım grubuyla Türkiye’nin yaralarının sarılmasına yardımcı olan Azerbaycan, mali desteğini sürdürüyor. Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından düzenlenen iftar programına Azerbaycan Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Adil Aliyev de katıldı.

“BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Bir grup gazeteciye açıklamalarda bulunan Aliyev, önceki gün 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Aliyev, “Depremin hemen ardından çocuğundan yaşlısına tüm Azerbaycan Türkiye’nin yanında olmak istedi ve oldu. Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş için 100 milyon dolar ayırdı. Azerbaycan Caddesi’nin yeniden yapılmasına destek vereceğiz. Oradaki arazileri de ziyaret ettik. . Yakın gelecekte yeni çalışmalar başlayacak. Elimizden geleni yapacağız. Millet olduğumuzu her zaman göstereceğiz. Önderimiz Haydar Aliyev’in dediği gibi Türkiye’nin sağlığı bizim sağlığımızdır, Türkiye’nin inşaatı bizim inşaatımızdır.”dedi.

Aliyev, Türkiye’nin Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasında tüm imkanlarıyla Azerbaycan’ın yanında yer aldığını vurgulayarak, “Milletimiz her zaman bir bütün olarak var olacaktır. Milletimizi ve kardeşliğimizi sevmeyen nice devletler var. Ancak bunlara karşı birlik ve beraberlik içinde ayağa kalkabilmemiz gerekiyor. Türkiye’nin kısa zamanda büyük başarılar elde ettiğini bilerek bugün de Türkiye’ye geldik. Türkiye’nin her zaman arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyorum.”söz konusu.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

haberaricak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu