Teknoloji

Apple’ın iPhone 15 serisi telefonlarını tanıtacağı tarih belirlenmiş olabilir

9to5Mac’in şirketin planlarına yakın kaynaklara dayandırıldığı haberine göre Apple, iPhone 15, 13 Eylül’de özel bir etkinlikte telefonlarını tanıtacak . Teknoloji devi, iPhone lansman etkinliğini genellikle Eylül ortasındaki Salı veya Çarşamba günü düzenler. Yeni haber operatörlerin çalışanlarına” önemli bir akıllı telefon duyurusu” nedeniyle 13 Eylül’de izin almamalarını söylediğini iddia ediyor. Apple ise bu tarihi resmi olarak doğrulamadı.

Apple olağan programını takip ederse, iPhone 15 serisi için ön siparişler büyük olasılıkla 15 Eylül’de başlayacak ve perakende satışı 22 Eylül’de başlayacak. Geçen yıl, iPhone 14 9 Eylül’de ön siparişe girdi ve 16 Eylül’de mağazalara ulaştı.

Tarihin gerçek olup olmadığı; Apple’ın etkinliğinin eylül ayında düzenlenebileceği düşünülüyor. Şirketin bu etkinlikte 6.1 inç iPhone 15, 6.7 inç iPhone 15 Plus, 6.1 inç iPhone 15 Pro ve 6.7 inç iPhone 15 Pro Max olmak üzere dört yeni iPhone 15 modelini duyurması bekleniyor.

Apple, son yıllarda büyük lansman gecikmelerinden kaçınmayı başarmış olsa da, bazı iPhone 15 modelleri, bu yıl bildirilen tedarik zinciri sorunları ve üretim zorlukları nedeniyle perakende satış tarihlerini normalden daha sonra görebilir. Analistler, tedarik kısıtlamalarının yeni iPhone’ları ne kadar etkileyebileceğini hâlâ kesin olarak söyleyemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu