Ekonomi

AMTD yönetim kurulu değişikliklerini ve yönetişim kilometre taşlarını duyurdu

PARIS – AMTD Group Inc., AMTD IDEA Grubu (NYSE: AMTD; SGX: HKB) ve AMTD Digital Inc. (NYSE: HKD), yönetim kurulu yapılarında çeşitliliği ve kurumsal yönetimi vurgulayan önemli değişiklikler duyurdu. Jazz Li, hem AMTD IDEA hem de AMTD Dünya Medya ve Eğlence Grubu’nun (AMTD WME) yönetim konseylerine bağımsız bir direktör olarak katılıyor ve güzel sanatlar ile eğlencenin kesişimindeki uzmanlığını yönetim konseylerine taşıyor. Ayrıca Joanne Shoveller, AMTD Dijital Yönetim Kurulu Eş Lideri ve AMTD WME Yönetim Kurulu Lideri olarak atanarak, AMTD WME için tamamen bağımsız bir yönetim kurulu yapısının tamamlanmasına işaret edildi.

Bu atamalar, AMTD WME’nin kültürel gelişimini, medya ve eğlence işlerini genişletmek için küresel ağını ve iş platformunu güçlendirmeyi amaçlayan “aşama 2.0″a girmeye hazırlandığı bir dönemde geldi.

Ek olarak, AMTD IDEA’nın bağımsız yöneticisi ve AMTD Digital’in Başkanı Dr. Timothy Tong, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren Hong Kong ÖİB Hükümeti tarafından Araştırma Bağışları Konseyi (RGC) Başkanı olarak atanmıştır. RGC, tedarik ve dağıtım konusunda tavsiyelerde bulunmaktan sorumludur. Hong Kong’un yüksek öğretim kurumlarındaki akademik araştırmalar için fon sağlanması.

AMTD Group, finansal hizmetler, dijital analiz, medya ve eğlence, eğitim ve öğretim ve premium varlıklar alanlarında faaliyet gösteren çok çeşitli bir holdingtir. Dijital analiz platformu AMTD Digital, dijital medya, içerik, pazarlama, dijital yatırımlar ve konaklama alanlarında hizmet vermektedir.

Bu yazıdaki bilgiler AMTD Group Inc.’e aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

AMTD Group Inc. Yönetim kurulu yapısını geliştirmeye ve küresel erişimini genişletmeye devam ederken şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını dikkate almak önemlidir. InvestingPro’nun edindiği bilgiye göre AMTD Group Inc., şirketin kârının hisse fiyatına oranını gösteren 19,98 F/K oranıyla işlem görüyor. Bu ölçüm, yatırımcıların şirketin mevcut piyasadaki değerlemesini anlaması açısından çok değerlidir.

InvestingPro Tips, AMTD Group Inc. Hisselerinin genellikle düşük fiyat oynaklığı sergilediğini ve bunun da portföylerinde istikrar arayan yatırımcılara hitap edebileceğini öne sürüyor. Ek olarak, şirketin hisse senedi fiyatı genellikle piyasanın ters yönünde hareket eder ve bu da piyasadaki düşüşlere karşı koruma sağlayabilir.

AMTD Group Inc. 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda 694,38 milyon ABD doları piyasa değeri ve %4,05’lik gelir artışıyla ölçülü bir büyüme yörüngesi sergiliyor. Gelir değerleme katsayısı düşük kalıyor, bu da şirketin satışlarının şu anda piyasa tarafından tam olarak değerlenmiyor.

Daha ayrıntılı analiz ve ek ipuçları arayan yatırımcılar için https://www.investing.com/pro/AMTD adresinden AMTD Group Inc.’i ziyaret edin. Aşağıdakiler için 6 InvestingPro İpucu daha var: Bu bilgilere erişmek ve yatırım stratejinizi geliştirmek için PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinizde ek %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu