Teknoloji

Alan Wake’in Yönetmeni Sam Lake Yeni Bir Karanlık Temalı Oyun Yapmak İstiyor

 
Remedy grubu içerisinde kreatif direktör Sam Lake, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Bu bağlamda yaptığı açıklamada büyük bütçeli bir oyun geliştirmek istediğini ve bu oyunun karanlık bir yapıya sahip olacağını belirtti.
 
Yeni röportajdan çeşitli bilgiler geldi
 
 
 
GQ ile yeni bir röportajda konuşan tecrübeli geliştiriciye, on yılı aşkın süredir oyun oynadıktan sonra hayatında başka bir şey yapmak isteyip istemediği soruldu. Röportaj aynen şöyle gerçekleşti: “Başka bir şey yapmak ister miydim? Evet, yeni bir şey yapacağımı düşünüyorum. Elbette emekli olacağım bir zaman gelecek ama yeni bir proje çok ilginç olurdu.”
 
Sam Lake şöyle devam etti: “Hatta kafamda bir proje tasarladım. Bu proje büyük bütçeli olacak ve aynı zamanda karanlık ve gotik bir fantezi deneyimi de sunacak.”
 
Lake (gerçek adı Sami Antero Järvi) Max Payne, Alan Wake, Quantum Break ve Control oyunlarında çalıştı. Onlarca yıl Remedy Entertainment’ta kreatif direktör olarak görev yaptı. Ayrıca Max Payne serisinin ilk oyunlarında oyun içi ana karakterin yüz modeli olarak karşımıza çıkmıştır.

iznik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu