Haber

AK Partili Kavuncu, İsveç’teki Kuran yakma eylemine tepki gösterdi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakma hareketine tepki göstererek, “Bu vahşi provokasyonla Batı’nın gerçek yüzü bir kez daha tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır.” dedim.

Kavuncu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör hamisi İsveç’i koç başı olarak kullanan emperyal odakların, Kuran yakmak gibi iğrenç ve aşağılık bir eylemi yapmaktan çekinmediklerini söyledi.

İsveç’teki eylemin Türk Büyükelçiliği önünde gerçekleştirildiğine işaret eden Kavuncu, “Prangalarından kurtulan Türkiye, dosta güven, düşmana korku salan küresel bir aktördür. Türkiye artık bir oyunlar kuran, bütün oyunları, tuzakları bozan güçlü oyuncu. Ülkenin adı bu. Hamdolsun ona.” dedi.

Sömürgeci Batı’nın ne kadar maske takarak saklamaya çalışsa da “insan hakları, kutsal değerler, saygı ve hoşgörü”nün ancak kendisi gibi insanları kastettiğine işaret eden Kavuncu, “Bu vahşi provokasyonla Türkiye’nin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Batı tüm çıplaklığıyla bir kez daha teşhir edilmiştir.İslam ve insanlık düşmanlarının bu alçakça davranışlarına karşı söylenecek son söz, Yüce Allah’ın buyurduğu gibi ‘nefretinizde boğulun’ ve ‘öfkenizden ölün’ olacaktır. Kuran’da emredilen, Ali İmran.” değerlendirmesini yaptı.

haber-caldiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu