Haber

AK Parti yerel seçimler için düğmeye bastı: 11 büyükşehire özel reçete

2019 ve 2023 seçimlerinin sonuçları masada. Bu bağlamda her iki seçimin de detaylı bir analizi yapılacaktır. AK Parti, 14-28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde oyların görece düşük olduğu illerde seçmen özelinde anket yapacak.

Millet İttifakı’nın 2019 seçimlerinde kazandığı 11 büyükşehir için özel çalışmalar yapılacak. CHP’li 11 büyükşehirin 5 yıllık performansı detaylı incelenecek. 2019 yılında taahhüt edilen projelerin gerçekleşme oranları incelenecektir.

Karşı partiye oy vermeyi tercih eden seçmen için kadın ve gençlik kolları tam kadro çalışacak. AK Parti belediyeleri ile uyum içinde çalışacak. Sandık temelli çalışmalar kapsamında, oy kaybının yaşandığı bölgelerde kanaat önderleri ile toplantılar yoğunlaştırılacaktır.

Hazırlanan analizler kapsamında partinin oylarının görece arttığı ve azaldığı ilçeler tek tek belirlenecek. Oy kayıp ve artışının nedenleri araştırılacak. Varsa, konuların analizi noktasında uyumlaştırma yapılacaktır. Oy artışının yaşandığı il ve ilçelerde rehavet uyarısı yapılacak. Rehavete kapılmamak için özveriyle çalışacağız.

KAYNAK: SABAH

haberhuyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu