Teknoloji

ADATA İlk Yeşil Depolama Ürünleri HC300 ECO ve UC310 ECO’yu Duyurdu

Çevre Dostu Harici HDD ve UFD Bellek Kullanıcılara Sunuldu

ADATA, çalışmalarının karbon ayak izini azaltmaya yönelik sürdürülebilir çevresel taahhüdünü, markanın çevresel depolama yapıtlarının ilk serisiduyurarak başladı . HC300 ECO harici sabit disk sürücüsü (HDD) ve UC310 ECO USB flash sürücü UFD)geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış dış yüzey ve FSC™ (Orman Yönetim Konseyi) tarafından onaylanmıştırSürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir elektronik eserlerde ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor.

Çok Taraflı Koruma

ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, ESG kavramlarına odaklanan ADATA çalışmaları serisinin öncüleridir. Malzemeler normalde yaşam döngülerini tamamladıktan sonra atık olarak bertaraf edilir. Ancak bu cihazların kasaları su şişesi gibidir. PCR (Tüketim Sonrası Geri Dönüştürülebilir) malzemelerden yapılmıştır. HC300 ECO’da PCR malzemelerinin kullanılması karbon emisyonlarını azaltır. %48’e kadar azaltabilir. Bu malzemeler de tek bir yerden temin edilerek işin karbon ayak izi mümkün olduğunca azaltılmaktadır.

Ayrıca ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, karbon dioksit emisyonlarını, atık suyu ve enerjiyi önemli ölçüde azaltan süreçlerle üretilen FSC™ sertifikalı çevre dostu kağıt malzemelerle paketlenir.

Küçük Karbon Ayak İzi, Büyük Depolama

ADATA HC300 EKO, 2 TB kapasiteyanında şık yeşil desenli, sadece 10,3 mm kalınlık İnce bir kasası var. HC300 ECO, özel şok koruma sistemi sayesinde titreşimden kaynaklanan durumlarda oluşabilecek veri kayıplarını ve hasarları engelleyebilmektedir.

UC310 EKO, USB 3.2 arayüzüneVe 256 GB kapasiteye sahip olmak. Ayrıca kapaksız dönebilen tasarımı sayesinde USB konektörünü korur. UC310 ECO’nun Mayıstaçıkış planlanmıştır.

Hem HC300 ECO hem de UC310 ECO, ToGo akıllı yedekleme yazılımı sayesindeZamanlanmış yedekleme ve gerçek zamanlı bulut senkronizasyonu sağlar.

ADATA ile Karbon Ayak İzinizi Azaltın

ADATA, kendi çalışmalarında her geçen gün artırarak daha yeşil bir yarın için tüketimi azaltmayı, geri dönüştürmeyi ve yeniden kullanmayı hedeflemektedir. Daha çevre dostu işler üretme yolunda atılan her adım, ADATA’nın ÇSY taahhütlerini yerine getirmesinde bir kilometre taşıdır. ADATA “Geleceği Yenilemek”Aynı zamanda sizi karbon ayak izinizi azaltmaya davet ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu