Haber

ABD Savunma Bakanı ‘acil mesane sorunu’ nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldı

Sene başında Beyaz Saray’a haber vermeden hastaneye kaldırıldığı için ABD’de krize neden olan Savunma Bakanı Lloyd Austin’in, tekrarlayan mesane sorunu nedeniyle yeniden tedavi altına alındığı açıklandı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Pat Ryder, Austin’in “acil mesane sorununa işaret eden semptomlar nedeniyle” Pazar günü tekrar hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Ryder, “Şu anda Bakan, makamının görev ve görevlerini sürdürüyor. Gerekirse Bakan Yardımcısı, Bakanın görev ve sorumluluklarını üstlenmeye hazırdır.” dedi. söz konusu.

Pentagon Sözcüsü, Bakan Austin’in kaldırıldığı hastaneye “belirlenmiş ve belirtilmemiş görevlerini yerine getirmek için gerekli iletişim sistemlerini” taşıdığını belirtti.

Ryder, Austin’in “hiçbir zaman bilincini kaybetmediğini ve anestezi altına alınmadığını” ve durumunun stabil olduğunu vurguladı.

BİDEN’IN BİLMİYORDU

ABD Savunma Bakanlığı’ndan 5 Ocak’ta yapılan yazılı açıklamada, Bakan Lloyd Austin’in 1 Ocak’ta hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı. Aralarında Başkan Joe Biden’ın da bulunduğu üst düzey yöneticilerin yanı sıra Pentagon yetkilileri ve Kongre üyelerinin Austin’in hastaneye kaldırıldığını günler sonra öğrendiği ortaya çıktı.

2 Ocak’ta geçici olarak bakanlık görevini devralan Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks’in durumdan haberi olmadığı anlaşıldı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu