Haber

6 Yaşında Evlenme Davası: 31 Mart’a Ertelendi

Kadir Wishli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki bir çocuğun nikahına ilişkin davası 31 Mart’a ertelendi. Mahkeme heyeti, sanık teklif sahibi ve baba Gümüşel’in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Kadir Wishli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel’in 6 yaşındaki bir çocuğun evliliğine ilişkin yargılandığı davanın ilk duruşmasında, duruşmaya yayın yasağı ve gizlilik kararı verildi. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşma bugün saat 11.00’de başladı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel getirildi. Duruşmaya sanığın tutuklanmayan annesi Fatma Gümüşel de katıldı. Duruşmada Muhammet Sıddık Gümüşel, Ayşe Hümeyra Gümüşel ve Fatma Betül Gümüşel’in tanık olarak dinleneceği öğrenildi. Duruşma gizlilik nedeniyle basına kapalı yapıldı.

TUTUKLUĞUN DEVAM KARARI, DURUŞMA 31 MART’A ERTELENDİ Mahkeme heyeti, sanıklar Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel’in tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 31 Mart’a erteledi. DAVANIN GEÇMİŞİ

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’nin 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah masasına oturmasına ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede Kadir Wishli için 30 yıldan, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel için 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. HKG ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, tutuklu sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’in tutuklanmasını talep etti. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama kararı vermişti. Daha sonra 2 zanlı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir Wishli, 15 Aralık 2022’de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu